AkbukRehberim'e Hoş Geldiniz

Makbule Kaya Konseri

Akbük belediyesinin yaz konserleri çerçevesinde düzenlediği konserler serisinde, TRT Sanatçısı Türkünün sesi Makbule KAYA kendine özgü ses rengi ile akbüklülere türkü gecesi yaşattı.

Konser öncesi, Akbük`te yapılan En Güzel Site ve Konut bahçesi ve Balkon yarışmasında dereceye giren yarışmacılar açıklanarak ödülleri verildi. Ödül töreninde yarışmacıların sertifikaları Belediye Başkanı Mehmet Erçin SANDALCI ve Belediye Meclis Üyeleri Mustafa DEMİRBAŞ ve Avni AKGÜN tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından sahne alan Sanatçı Makbule KAYA Birbirinden güzel türküleriyle ve Milaslı olmasından, yöresel şivesiyle yaptığı konuşmalarıyla akbüklüleri coşturarak muhteşem bir gece yaşattı.

Halkın arasına girerek onlarla türküler söyleyip, oyunlar oynayan sanatçı Belediye Başkanı Mehmet Erçin SANDALCI’yı ve Eşi`ni de alarak, efe oynadılar.

Gerçek bir türkü şöleni ile akbüklüleri coşturan sanatçı, türkülerine izleyicileri de ortak ederek birlikte söylediler.

Sanatçıyı halkla birlikte aralarına katılarak izleyen Başkan SANDALCI, program sonunda sanatçıya buket çiçek vererek;” Akbük`e geldiğiniz ve bizlere çok güzel bir gece yaşattığınız için, tüm Akbük`lüler adına size teşekkür ediyorum. Yine aramızda görmek isteriz.” Dedi.

Geç saatlere kadar devam eden konsere yaklaşık ikibin kişi katıldı.

Akbük Pina Emlak-İnşaat
Akbük Pina Emlak-İnşaat
Akbük Palmiye Pastanesi