AkbukRehberim'e Hoş Geldiniz

İsmet Eraydın ve Selma Erişan Resim Sergisi

Akbük Kütüphanesinde (Eski kilise), iki ressam birlikte resim sergisi açtı.

30 Temmuz 2011 Cumartesi saat 20.30 da Akbük kütüphanesinde İsmet ERAYDIN ve Selma ERİŞAN, resim sergilerini Akbük Belediyesinin katkılarıyla birlikte açtılar. Selma ERİŞAN’ın Akbükte 2. İsmet ERAYDIN’ın ilk resim sergisi 10 gün süreyle açık kalacak.

Saat 10.00-23.00 arası devamlı açık olarak sanat severlerin beğenisine sunulacak olan resimlerden almak isteyenler, resimleri ayırtıp, sergi sonunda alabilecekler.

Şule AYDIN ‘ın sunduğu Keman resitali eşliğinde, hazırlanan kokteylle izleyenlerin beğenisine sunulan karma resim sergisine Akbük`lüler yoğun ilgi gösterdi.

Sanatçı İsmet ERAYDIN; Ankara Gazi Üniversitesi resim bölümü Mezunu. 1984 yılında Ankara Devlet tiyatroları Genel Müdürlüğünde 17 yıl “sahne dekor ressamı” görevini, İzmit Şehir tiyatrolarında da 7 yıl Baş ressam görevini yürüten sanatçı, 2004 yılında Akbük’e yerleşerek burada kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmekte. Çeşitli aralıklarla karma ve kişisel resim sergileri açarak eserlerini sergilemiştir.

Sanatçı Selma ERİŞAN; Ankara doğumlu olup, Ankara Çağdaş Sanatlar merkezinde kurs alarak ressamlığa başlamış, çeşitli yerlerde karma ve kişisel resim sergisi açmıştır. Akbük’te ki ikinci sergisidir.

Akbükte sanatseverlere ve öğrenmek isteyenlere, 15 gündür ebru sanatını öğretmeye çalışan, daha önce Kuyumcu ustası ve iş adamı olup şimdilerde Darülacezede korunmaya muhtaç çocuklara kuyumculuk sanatını öğreten Mustafa DÜNDAR, Her iki sanatçıya Kendi Yaptığı Atatürk Portreli tabak hediye etti.

Akbük Pina Emlak-İnşaat
Akbük Pina Emlak-İnşaat
Akbük Palmiye Pastanesi