AkbukRehberim'e Hoş Geldiniz

Akbük El Sanatları Kursiyerleri Yılsonu Sergilerini Açtı

Akbük Belediyesi ve Didim Milli Eğitim İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla, Akbük Türkan SAYLAN Kültür Merkezinde Akbük`lü hanımlara verilen el sanatları kursunda, el emeği göz nurları ile yaptıkları el sanatları eserlerinin sergisini açtılar.

Serginin açılışına Didim Kaymakamı Ersin EMİROĞLU ve Eşi, Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin SANDALCI ve eşi de katıldılar.

Serginin açılışında konuşan Kurs Öğretmeni “Belediye Başkanımız sayın Mehmet Erçin SANDALCI sosyal etkinliklere ve kurslara çok önem ve destek vermektedir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yıllardan beri devam eden kursumuza akbüklü hanımlarda oldukça ilgili. Çalışmalarımızla ürettiğimiz ürünlerimizi beğeni ve satın alımınıza sunuyoruz. Sergimiz 17 HAZİRAN 2012 tarihine kadar her gün saat 16.00 ile 20.00 saati arası açık olacaktır. Açılışımıza teşrif eden Sayın Kaymakamımıza ve Eşlerine, Sayın Belediye Başkanımıza ve eşlerine ve siz Akbük`lülere arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ediyorum, hoş geldiniz.” Dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Erçin SANDALCI;” Sayın Kaymakamım ve değerli eşleri, sayın Akbük`lüler hoş geldiniz. Akbük’ümüzde daha önceki dönemde açılan ve bu dönemdede devam eden elişi kursunun asıl amacı, aile bütçesine katkıda bulunmak adına, buradan alacakları eğitimle el emeklerini, becerilerini artırmak ve onu gelire dönüştürmektir. Bu amacı fazla elde edemedik. Ben asıl amacı aileye kazanç sağlamak olan bu istekle kurslara katılımın gerçekleşmesini akbüklü kadınlarımızdan bekliyorum. Her türlü destek imkânlarımız oranında sağlanmaktadır. Buna devam edeceğiz. Sergide hazırlanan ürünlerden satın alarak arkadaşlarımıza katkıda bulunacağınıza inanıyorum. Sergimizi onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum.” Diyerek duygularını dile getirdi.

Didim Kaymakamı Ersin EMİROĞLU;” Saygı değer konuklar, hepinizi saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Sanatın her dalı güzel. Sanatçı güzel, ancak az sonra hepimizin beğeniyle izleyeceği sergide, ruh zarafetinin inceliği var. Bunların yansımasını göreceğiz. Bugüne kadar birçok serginin açılışını gerçekleştirdim. İnanın bu güne kadar hiçbir sergi için aman bunu da neden açtık demedim. Buradaki en temel sebep, bu zerafetin bu ince ruhun Türk kadını tarafından el işlerine yansıtılıyor olması. Ben bu konuda da Türk kadınını birkez daha tebrik etmek istiyorum.

Kursların açılmasında prosedürler yerine getirildiğinde hiçbir sakınca yok. Bizlerde bu kursların açılışını destekliyoruz. Yeni çıkarılan bir sistem var. Mikro kredi sistemi. Üretime katkıda bulunan, aile bütçesine katkıda bulunmaları adına üretim yapacak olan badınlarımıza böyle bir kredi sistemi hayata geçiriliyor. İsteyen vatandaşlarımız şartları yerine getirdikleri takdirde yararlana bilir.” Dedi.

Daha sonra Kaymakam, Belediye Başkanı ve eşleri serginin kurdelesini birlikte keserek açılışı gerçekleştirip sergiyi gezdiler.

Akbük Pina Emlak-İnşaat
Akbük Pina Emlak-İnşaat
Akbük Palmiye Pastanesi